TEX-R 209 Sítotiskové barvy vysoce krycí rychleschnoucí

Vyznačují se vysokými krycími schopnostmi, malou vsákavostí a vysokou elastičností. Kromě klasických textilních materiálů jsou vhodné i pro potisk LYCRY, PLASTEXU, NEOTEXU. Jsou velmi vhodné pro potisk tmavých materiálů. Jsou stejné jako barvy TEX, ale vzhledem k jiné skladbě rozpouštědel zasychají 4 x rychleji.

Odstíny se snížením kryvosti

Pouze ve verzi TEX-R jsou vyráběny a jsou skladem odstíny 209 041 a 209 087. Jejich předností je brilantní odstín - snížená kryvost.

Jsou určeny k potisku přírodního a syntetického textilu, tyto barvy mají v porovnání se standarndními odstíny TEX a TEX-R jasnější tón a jsou proto především vhodné k potisku světlých materiálů.

Složení

Disperze organických a anorganických pigmentů v pojidle roztoku z vysokomolekulárních látek v organických rozpouštědlech.

Použití

K potiskům všech druhů textilních materiálů a to jak syntetických, tak přírodních. Barvy TEX-R jsou vysoce krycí barvy velmi vhodné k potiskům i tmavých materiálů. Jsou dodávány ve vyšší, ale optimální konzistenci, aby nedocházelo při tisku vsáknutí se do textilu. Proto také doporučujeme minimální ředění ředidlem 607 000. Optimální hustota síta je 30 - 60 vláken na centimetr. Nejsou vhodné pro potisk přírodního textilu, a textilu, u kterého je předpoklad vyváření a většího oděru.

Způsob zasychání

  • Fyzikálním odpařováním rozpouštědel

Doba zasychání

V porovnání s barvami TEX je doba zasychání přibližně 4 x kratší.

Vzhled

Pastovitá hmota bez mechanických nečistot v pastelovývh odstínech základní barevné škály.

Zpracování výrobku

Barvy TEX-R jsou vyráběny v optimální konzistenci vhodné k docílení maximálního krytí i na tmavých podkladech. Mají díky své elastičnosti vynikající adhezi ke všem textilním materiálům. K ředění a vymývání šablon se používá ředidlo 607 000. Na prodloužení doby schnutí je určen zpomalovač 607 100. V obou případech doporučujeme ředění pouze minimální, aby nedocházelo ke snížení krytí a adheze v důsledku vsáknutí se barvy do materiálu.

Balení

  • plechové obaly á 1 kg
  • u barvy bílé také v balení 4 kg

Skladovatelnost

Minimální doba skladování - 1 rok

UPOZORNĚNÍ

PŘED VLASTNÍM TISKEM DOPORUČUJEME PROVÉST ZKOUŠKU NA DANÝ MATERIÁL.