PJ-R 205 Sítotiskové barvy univerzální rychleschnoucí

Vyznačují se vysokou flexibilitou, velmi dobrou adhezí k různým druhům materiálů a odolností vůči alkoholům, alifatickým a aromatickým uhlovodíkům. Jsou vhodné k potisku téměř všech druhů materiálů. Rozdíl mezi barvami PJ a PJ-R je v době zasychání potisku. Barvy PJ-R 4x rychleji zasychají.

Ultra krycí barvy

Kromě standardních odstínů je v řadě barev PJ-R nabízena speciální stotisková barva 205 005 - kovově šedá/stříbrná, která je určena pro výrobu oboustranných obtisků, jako světlu neprůchodná mezivrstva.

Složení

Disperze organických a anorganických pigmentů v pojidle roztoku z vysokomolekulárních látek v organických rozpouštědlech.

Použití

K potisku před upravených polyolefinů (ožehem, ionizací ) např. vysokotlakého a nízkotlakého polyethylenu, polypropylenu, dále měkčeného a neměkčeného PVC, polystyrenu, kovu, skla, polyamidu, polyesterových laminátů, lakovaných dílů, dřeva igelit. tašek apod. Používají se všude tam, kde je vyžadováno rychlé zasychání barev po tisku.

Při potisku PVC je nutné přidat k barvě adhezivní činidlo 805 000 v množství 5 - 10%.

Způsob zasychání

  • Fyzikálním odpařováním rozpouštědel

Doba zasychání

  • Na dokonalé vytvrzení nemá vliv zvýšená teplota, ale obsah vzdušné vlhkosti. Optimální adheze se dosáhne za 7 - 10 dní. Nedochází k chemickému vytvrzení. Potisk na dotek zasychá téměř okamžitě, k dokonalému zaschnutí dochází po 2 hodinách při 20°C.

Vzhled

Hustě tekutá až pastovitá hmota bez mechanických nečistot v odstínech základní barevné škály.

Zpracování výrobku

  • Barvy PJ-R jsou vyráběny v optimální konzistenci přímo pro tisk - k ředění barev a mytí šablon je určeno ředidlo 604 000, které se dodává v balení buď 1 litr, nebo 10 litrů - k prodloužení doby zasychání barev je určen zpomalovač 604 100.

Balení

  • plechové obaly á 1 kg

Skladovatelnost

Minimální doba skladování - 1 rok

UPOZORNĚNÍ

PŘED VLASTNÍM TISKEM DOPORUČUJEME PROVÉST ZKOUŠKU NA DANÝ MATERIÁL.